Já a štěně

7. prosince 2007 v 23:14 |  Becky Betafor
Napadlo mě, že bych měla začít od začátku, a tak vám popíšu, jak jsem k Beckynce vlastně přišla. V bytě jsem žádné domácí zvířátko mít nemohla (ani rybičky, i když jsem přesně nepochopila proč), takže jakmile jsme se přestěhovali do rodiného domku, začala jsem rodiče přesvědčovat o tom, jak by to bylo krásné mít pejska.

Ale to přesvědčování nebylo vůbec jednoduché. Mamka chtěla bílého kocoura, můj praštěný bratr červenou užovku a já zlatého retrívra (tehdy jsem vůbec netušila, že existuje víc plemen retrívrů než zlatý a labradorský ;-) ). Táta nechtěl o žádném zvířeti ani slyšet, ale nakonec jsme ho udolali. Avšak povolil jen jediné zvíře - PSA!

Začalo veliké hledání na internetu, denně jsme procházeli plno inzerátů a já sama jsem ležele asi měsíc ve všech možných knihách o psech. O chovu psů, jejich plemenech, nemocích atd...dopadlo to tak, že se mi o tom i zdálo. A pak táta objevil stránky chovné stanice Betafor, která odchovává Flatíky. Tento pes nás zaujal jak svým vzhledem, tak svou povahou. Chtěla jsem psího kamaráda a velmi se mi líbilo, že zůstavají tak dlouho veselí, živí a hraví. Tu pověstnou tvrdohlavost jsem tehdy úplně zazdila, byla to prostě taková drobná vada na kráse. Později jsem si s tím hodně užila, ale o tom vám povím později.

Takže jsme byli rozhodnutí a rozjeli jsme se do Opavy. Poprvé mi Becky ležela na předloktí a měla dva týdny. Na ten pohled nikdy nezapomenu - děvět malých válečků a jedna hodně hubená a unavená fenka. Dva z nich byli hnědí a chovatelka mi vysvětlovala, že za to může jeden zvláštní gen. Dodnes přesně nevím, jak to funguje, ale já věděla, že to nebude ono. A pak jsem si všimla jedné malé bojovnice. Chtěla ležet v rohu, ale jiné štěně jí tam zavazelo. Ona se tak dlouho cpala na svoje místečko, až si je vybojovala. V tu chvíli jsem měla jasno - tahle černá čertice bude moje. Dostala červenou stužku a my jsme se pro ni vrátili o deset týdnů později.
To už byla "velká holka". Chodila, hrála si a vůbec si dělala, co chtěla. Už tehdy lozila do záhonků, i když to měla zakázané. Když se nikdo nedíval, tak se ozvalo zašustění lístků a Becky najednou nebyla. Taky chodila kolem kotce, kde byl zavřený její starší brácha z prvního vrhu, a provokovala. Chodila si sem a tam, vrtěla ocáskem a nechápavě koukala, proč Aramis tak vyvádí. Tahle neřest už jí zůstala - kdykoliv jdeme kolem zahrady a je v ní pes, tak se kroutí jak baletka a dává mu najevo, jak si užívá procházky, zatímco on musí tvrdnout na zahradě a šíleně se nudí.
Doma jsem jí chtěla všechno ukázat, ale než jsem si zula boty, tak zvědavé štěně už mělo všechno prozkoumané. Nejvíc se jí líbila zahrada a potom tkaničky od bot. Chvilinku byla zakřiknutá, ale po dvou dnech ji to přešlo. Nekňučela ani první noc. Sama nevím, jestli je to dobře (zadaptovala se rychle), nebo špatně (ani trochu jí nescházeli sourozenci a mamina). Začalo období, kdy jsme si museli zvyknout na nového člena rodiny a on zase na nás. Ze začátku jsme dodržovali všechny pokyny z příruček, ale ona si nás postupně zpracovala. Přiznávám, že když se mi asi po sté vydrápala na postel, tak jsem ji přestala shazovat - nemělo to cenu, protože tam lozila, když jsem ji neviděla :-). Takových zákazů bylo mnohem víc.

Nechci být pesimista ani skeptik, ale naši chlupáči si s námi stejně udělají, co budou chtít, protože mají neuvěřitelně velikou výdrž. Zatím jsme ale byli přesvědčeni, že se nám všechny pokyny podaří dodržet. No, šeredně jsme se spletli :-D!!!
Další fotky našeho miminka najdete zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dark_stuff dark_stuff | E-mail | Web | 8. prosince 2007 v 18:29 | Reagovat

Jeee... proč ti to malý černý chlupatý tak vyrostlo? To by bylo venčení :-D

2 CoolKatherine CoolKatherine | E-mail | 9. prosince 2007 v 19:02 | Reagovat

Byla roztomilá, že jo? :-) Ale pokud by ses vracel z procházky s Beckynkou a neměl vykloubené rameno, tak by to nebylo ono, uznej... :-D !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama