Výcvikové pomůcky

5. prosince 2007 v 18:14 | CoolKatherine |  Flat Coated Retriever
Když už tady máte zkušební řád OVVRek ("veverek"), tak jsem se rozhodla, že udělám reklamu jedné firmě, která prodává úplně všechno, co se týče výcviku psů. Sama mám dobrou zkušenost jak s kvalitou zboží, tak s dobou vyřízení (není přehnaně dlouhá).

Asi nejdůležitější věcí k výchově retrívra je dummík. Je to takový tvrdý váleček, který má určitou váhu (pro štěňátka stačí 250g, ale na zkoušky potřebujete minimálně 500g) a používá se jako aport. Pro retrívry je aportování neomrzitelnou hrou. Po nějaké době páníčci pozorují, že se jim podezřele zvětšily svaly na ruce, kterou aporty házejí. Ať poprvé nebo po sté, váš chlupáč se pro dummíka vrhá pořád se stejnou vášní.
Druhou věcí, kterou jsem dodatečně objednávala, je píšťalka. Mám obyčejnou plastovou, ale i ta stačí. Až moc často se mi naskytl pohled, kdy Becky mizí za horizontem a je k neodvolání. Pokud se jako já vracíte z procházky a máte úplně vyřvané hlasivky, tak se bez píšťalky neobejdete. Stačilo párkrát písknout a mít plnou kapsu piškotů (která byla na konci cvičení prázdná) a bylo to. Ať už pejsánka chytne sebevětší lovecká vášeň (není nad hrabání a chytání myšiček), tak po odporně pronikavém hvizdu se k vám rád vrátí - přece si nenechá ujít odměnu :-).
Jinak tam samozřejmě najdete velký výběr obojků, vodítek, pachů na dummy (pokud se chystáte na vyšší typ zkoušek), deky atd. Stránka je: www.bracco.cz. Takže výcviku zdar (a přeji vám hodně moc pevné nervy, protože Flati jsou přece jen trochu paličáci :-) ). CK
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama